בוריס הרצברג, ייעוץ זוגי

נעים מאוד, שמי בוריס, וזה יותר מעשור שאני עוסק בייעוץ זוגי ועוזר לזוגות וליחידים בבניית היחסים. 

ליוויתי וממשיך ללוות יותר מ-1600 לקוחות בתהליך פיתוח היכולת לתקשר טוב יותר עם בני זוגם, לחזק את הקשר ביניהם ולרכוש תובנות וכלים על מנת ליצור זוגיות מאושרת.

אני בעל הסמכה של מאסטר קואצ’ר MCI מטעם איגוד הקואצ’ינג הישראלי, בעל השכלה בפסיכואנליזה של מכון מזרח-אירופאית לפסיכואנליזה (סנט-פטרסבורג, רוסיה), בעל תעודה בקורס בליווי משפחות בסכסוכים (מאותו המכון), ובעל תואר ראשון מאוניברסיטת בן-גוריון במדעי הרוח. בנוסף, אני נשוי ואב לשולה ילדים.

מתי פונים לייעוץ זוגי?

  • במצבים של סכסוכים וויכוחים בין בני הזוג
  • אובדן רגשות וריחוק רגשי
  • בעיות במיניות ואובדן אינטימיות
  • בעיות תקשורת
  • תהליך של פרידה וגירושים
  • בגידה ומשברי אמון
  • פרק ב – לאן מתפתחים היחסים בשלב חדש של החיים
  • אובדן תחומי עניין משותפים וחזון משותף לעתיד
  • שינוים הקשורים להתפתחויות בחיים: לידת ילדים, גיל המעבר, רילוקיישן וכו’
  • כל סיטואציה שגורמת תחושת לחץ או חוסר אונים לתא זוגי או משפחתי
הירשמו לפגישת ייעוץ

רוב האנשים נכנסים לזוגיות כדי להיות מאושרים, אך לפי מחקרים שונים, תחושת הסיפוק ממערכת היחסים בין בני הזוג יורדת לאחר השנה הראשונה וממשיכה לרדת ב-10 שנים הראשונות לזוגיות כאשר גיל 40 נחשב לגיל בו תחושת הסיפוק עליה מדווחים בני הזוג היא הנמוכה ביותר. לא פלא שסביב גיל זה מספר הגירושים הוא הרב ביותר. למה זה קורה?

Psychological Bulletin Development of Relationship Satisfaction Across the Life Span: A Systematic Review and Meta-Analysis Janina Larissa Bühler, Samantha Krauss, and Ulrich Orth

התפתחות היחסים תמיד מלווה בניגוד אינטרסים .אחד מבני זוג רוצה משהו אחד והשני – משהו אחר. מתחים נוספים נוצרים בדרך להגשמת היעדים האישיים כאשר הם נוגדים את היעדים הזוגיים או משפחתיים. מתחים נוצרים למשל בעקבות יחסים בין בני הזוג למשפחה החוץ-גרעינית, הבאה וגידול ילדים, מתחים הקשורים לעבודה, בעיות כלכליות או בעיות הקשורות למגורי המשפחה. השינויים הללו הם סיבות לסכסוכים בין בני הזוג, ריחוק והתבודדות. עם כמות האתגרים הנובעים משינויים אלו ואחרים זה ברור עד כמה קשה לבני זוג מודרניים לשמר את התקשורת שאפיינה את היחסים בתחילת הדרך. בני הזוג מאבדים תחומי עניין משותפים, מתרחקים אחד מהשני, מתעצבנים וכועסים אחד על השני ולא מצליחים להבין אחד את השני.

ככל שהמתחים נצברים, אחד מבני הזוג חווה או שניהם חווים אכזבה מהזוגיות ואכזבה מהצד השני. במרוצת השנים העייפות גדלה ואיתה גדלים הכעסים עד למצב בו מגיעים בני הזוג לסכסוך פתוח המלווה בחוסר יכולת להגיע למכנה משותף או לסכסוך סמוי המלווה בתוקפנות מודחקת.

הדבר שתורם משמעותית להתפתחות וחיזוק הזוגיות הוא לא להשאיר את הרגשות בצד אלא להביע אותן לצד השני. התהליך של ייעוץ או טיפול זוגי עוזר לייצר תקשורת בריאה בין בני הזוג, להגיע לפתרון הבעיות ביחד, יוצר מרחב בטוח לבני הזוג להיות מי שהם בלי לאבד את הקשר ביניהם. כמו כן, הוא יכול להחזיר אינטימיות ורומנטיקה לזוגיות, לתחזק ולשמר את הכבוד כבסיס לזוגיות ולהחזיר את התחושת "ביחד" לזוג.

המלצות הלקוחות

פרטים טכניים

כמה מפגשים צריך?

זה אינדיבידואלי ומשתנה. אנחנו בוחנים את כמות המפגשים במפגש הראשון ומחליטים על זה ביחד. בד"כ שינוי מורגש לאחר כ-10 מפגשים.
תדירות המפגשים המומלצת 1-2 פעמים בשבוע.
ניתן להיפגש אונליין בזום, סקייפ או ואטסאפ.
משך הייעוץ: לזוג 55 דק', ליחיד 50 דק'

 

איפה ניתן להיפגש?

בזמן האחרון אני מעביר ייעוץ רק אונליין. רוב הלקוחות שלי בוחרים במפגשים מקוונים מכיוון שהם לא חווים חוסר איכות במפגשים אלה בהשוואה לפגישות פנים אל פנים. ניתן להיפגש אונליין בדרכים רבות (בזום, סקייפ או ואטסאפ) ובזמן שנוח ומתאים לכולם.

איך ליצור איתי קשר?

טלפון 054-4810222
(כתבו בוואטסאפ ואחזור אליכם)
דואר אלקטרוני mail@borisherzberg.com
כתבו לווטסאפ